Wir arbeiten gemeinnützig. Wenn ihr Maviblau unterstützen möchtet, dann schaut mal hier!

X Türkland

Önümüzdeki gösterim:

20.9.2018, Stadtbibliothek Stuttgart/Deutsch-Türkisches Forum Stuttgart, Stuttgart, saat 19.00’da, Facebook etkinliği için bu linke tıklayınız.

27.9.2018, Kulturbunker, Köln, saat 20.00’de, Facebook etkinliği için bu linke tıklayınız.

29.9.2018, Katakomben Theater, Essen, saat 20.00’de, Facebook etkinliği için bu linke tıklayınız.

Türkland hakkında:

Kadıköy’de bulunan bağımsız tiyatro Entropi Sahne ile birlikte Türkland’ı sahneliyoruz. Bu okuma performansı Almanya’da doğup büyüyen Dilşad Budak Sarıoğlu’nun otobiyografik hikayesinden uyarlanmıştır ve çok kültürlü kimlik karmaşasının ortasında kendini bulma çabası veren bir kadının Almanya’da göçmen ve Türkiye’de geriye göç eden olarak yaşadıklarıyla baş etme sürecini; her iki kültürün de içinde barındırdığı klişelere ve kendine has tuhaflıklarına odaklanarak yazarın düğün günü üzerinden ele alıyor.

Mediyadan kareler

Türkland’dan ilk bir izlem Milliyet Sanat’ın bizimle yaptığı röportajda, yada aşağıdaki Radio NDR-Info nun progamında dinleyebilirsiniz. Ayrıca Zeit Online okuma performansımızı üzerine yazdı.

Türkland’ın arkasındaki ekip hakkında:

Türkland, Entropi Sahne’nin ve online kültür sanat dergisi MAVİBLAU´un işbirliğiyle gerçekleşecek olan ilk projedir. Entropi Sahne 2016 yılında oyuncu ve yönetmen Yurdaer Okur tarafından multi-disipliner bir yaratım alanı oluşturma amacıyla bağımsız bir tiyatro olarak İstanbul/Kadiköy’de kuruldu. Özellikle “Entropi Stüdyo” projesi sayesinde genç insanları ve projelerini destekliyor. Türkland da bu projelerden bir tanesi.  MAVİBLAU işbirliğiyle Türkland Almanya ve Türkiye’de sahnelenecek. Amaç, iki ülke arasindaki kimlik, göç konularına ve Alman-Türk ilişkilerine katkı sağlamak.

Türkland turnesi:

2018’de Türkland’ı Almanya´da sahnelemek istiyoruz. 75 dakikalık okuma performansı Almanca ve Türkçe dillerinde ve her iki dilde üstyazı  ile sahnelenecek.
Buradan Türkland’ın konseptini Almanca ve Türkçe dillerinde indirebilirsiniz.

[column size=one_half position=first ][button color=”blue” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” url=”https://www.maviblau.com/wp-content/uploads/2015/07/Konzeptpapier-Türkland-Deutsch.pdf”]’Türkland’ Almanca[/button] [/column] [column size=one_half position=last ][button color=”blue” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” url=”https://www.maviblau.com/wp-content/uploads/2015/07/Konzeptpapier-Türkland-Türkisch.pdf”] “Türkland” Türkçe[/button][/column]

 

Daha detaylı bilgiler için bize yazabilirsiniz:
marie.hartlieb@maviblau.com.

 

Katkıda bulunanlar:

Dilşad Budak-Sarıoğlu tarafından yazılmış ve sahneye İrem Aydın, Ilgıt Uçum, Dilşad Budak-Sarıoğlu tarafından uyarlanmıştır. Tercüme: Dilşad Budak-Sarıoğlu, ışıklandırma:  Mehmet Tekatlı, video: Metehan Akbaş-Onur, Işık Cantürk, proje tasarımı: İrem Aydın, proje danışmanlığı: Ferdi Çetin, Asistanlık: Mahmut Eker, Yiğiter Bür, iletişim yönetimi: Marie Hartlieb, Zeynep Ünal, afiş tasarımı: Sabrina Raap, fotoğraflar ve fragman: Navid Linnemann, üst yazılar : Neslihan Yakut, performans: Ilgıt Uçum, Dilşad Budak-Sarıoğlu

[button color=”blue” size=”normal” alignment=”none” rel=”follow” openin=”samewindow” url=”www.maviblau.com/turkland”]Almanca[/button]