Basın materyalleriDeutsch

Türkland Performansları

25.1.2019 Istanbul, saat 20.00’da    Bİlet
9.2.2019 Istanbul, saat 20.30’da    Bİlet

Türkland hakkında:

Dilşad Almanya’da büyümüştür. Ailesiyle kaçarak terk ettiği ülkesine yıllar sonra aşkı için geri döner. Düğün gününde farklı kültürlerin ve dışarıdan dayatılan etiketlerin içinde kendisinin nasıl tanımlandığına dair düşüncelere kapılır. Almanya ve Türkiye’de, kültürel çeşitliliğin hayatını nasıl belirlediğini irdelemeye başlar.

Multimedya okuma performansı “Türkland”, oyuncu Dilşad Budak-Sarıoğlu’nun otobiyografik eserinden uyarlandı. Metin düşündürücü ve mizahi bir üslupla göç, kimlik, Türk-Alman tarihi ve ilişkilerini ele alıyor. Sahnede Dilşad Budak-Sarıoğlu’na, Ilgıt Uçum eşlik ediyor.

Entropi Sahne prodüksiyonu olan Türkland, kültür platformu “MAVİBLAU” ile işbirliği içinde gerçekleştiriliyor. Performans Türkçe olup Almanca üst yazıyla sahneleniyor.

Medyadan kareler:

Milliyet Sanat
NDR-Info
Zeit Online

Türkland’ın arkasındaki ekip hakkında:

Türkland, Entropi Sahne’nin ve online kültür sanat dergisi MAVİBLAU´un işbirliğiyle gerçekleşecek olan ilk projedir. Entropi Sahne 2016 yılında oyuncu ve yönetmen Yurdaer Okur tarafından multi-disipliner bir yaratım alanı oluşturma amacıyla bağımsız bir tiyatro olarak İstanbul/Kadıköy’de kuruldu. Özellikle “Entropi Stüdyo” projesi sayesinde genç insanları ve projelerini destekliyor. Türkland da bu projelerden bir tanesi.  Türkiye’de MAVİBLAU işbirliğiyle sahnelenmeye başlanan ve Almanya prömiyerini yapan performans Eylül 2018 itibariyle Almanya turnesine çıkacak. Amaç, iki ülke arasindaki kimlik, göç konularına ve Alman-Türk ilişkilerine katkı sağlamak.

 

Katkıda bulunanlar:

Dilşad Budak-Sarıoğlu tarafından yazılmış ve sahneye İrem Aydın, Ilgıt Uçum, Dilşad Budak-Sarıoğlu tarafından uyarlanmıştır. Tercüme: Dilşad Budak-Sarıoğlu, ışıklandırma:  Mehmet Tekatlı, video: Metehan Akbaş-Onur, Işık Cantürk, proje tasarımı: İrem Aydın, proje danışmanlığı: Ferdi Çetin, Asistanlık: Mahmut Eker, Yiğiter Bür, iletişim yönetimi: Derya Reinalda, Marie Hartlieb, Zeynep Ünal, afiş tasarımı: Sabrina Raap, fotoğraflar ve fragman: Navid Linnemann, üst yazılar : Neslihan Yakut, performans: Ilgıt Uçum, Dilşad Budak-Sarıoğlu

İletişim:

derya.reinalda@maviblau.com
marie.hartlieb@maviblau.com